"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Spotify'ın Yeni Güncellemesine Apple’dan Şok Cevap

Sedat | 1 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Online müzik sistemleri için Spotify ve Apple Music arasında yaşanan rekabette oldukça ilginç bir gelişme yaşandı.

Online müzik dinleme platformları arasında bulunan ve yüksek kullanıcı sayısına ulaşan Spotify’nin yeni güncellemesinin Apple tarafından yönetilen App Store’da kabul edilmediği açıklandı. Bu alanda Apple Music’i ön plana çıkarmak isteyen Apple’ın Spotify için çeşitli engellemeler yapabileceği belirtilirken bu konuda yaşanan son örnek dünya genelinde oldukça ilginç karşılandı. Konuyla ilgili şu ana kadar iki markadan da herhangi bir açıklama yapılmadığı da dikkatlerden kaçmadı.

Online müzik servisleri alanından birinci sırada Spotify yer alırken Apple bu konuda zirveye hedefliyor ve Apple Music için ciddi geliştirmeler yapıyor. Bu bakımdan Apple'ın en büyük rakibinin kendi cihazlarında kullanılması ve kendi uygulama mağazasında yer alması bir anlamda handikap yaratıyor.  

Bugüne kadar 2 marka arasında ciddi sorunlar yaşanmazken yapılan son güncelleme Apple tarafından kabul edilmediği için bu olayın devamının gelmesi de bekleniyor. Güncellemenin kabul edilmeme nedeni olarak bugün basında yer alan iddialarda güncellemenin teknik yönden hatalı olduğu belirtilirken Spotify cephesinde ise herhangi bir hatanın bulunmadığı öne sürüldüğü belirtildi.

Fakat teknik bir sorun oluşmuş olsa da rekabet içerisinde olan iki markanın böylesi bir olayla karşı karşıya gelmesi pek çok spekülasyona da yol açmış durumda. Güncellemenin bundan sonraki süreç içerisinde ne zaman yayınlanacağı da merak edilirken yaşanacak gelişmeler de yakından takip altına alındı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi