"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Steve Wozniak'tan iPhone 7'yi Eleştirdi

Sedat | 25 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iPhone 7 ile birlikte Apple artık telefonlarda kulaklık girişine yer vermezken, bu yenilik ile ilgili çok sert bir açıklama geldi.

iPhone 7 için açıklama yapan Steve Wozniak, Apple’ın en önemli isimlerinden birisi. Bu bakımdan Steve tarafından yapılan bu açıklamalar aynı zamanda bir öz eleştiri değeri de taşıyor. Apple’ın kurucu ortaklarından birisi olan Steve Wozniak, son dönemlerdeki Apple ürünlerini değrlendirirken, özellike çok konuşulan kulaklık konusunda açıklama yaptı.

Kablosuz Yavan Kalacak!

The Australian Financial Review için açıklama yapan Wozniak yaptığı açıklamada kablosuz bir deneyimin tatmin edici olmayacağını söyledi. Wozniak iPhone 7’deki kulaklık girişinin yavan kalacağını söylerken, durumun çok fazla tatmin etmeyeceğini de ifade etti.

iPhone 7’de kulaklık girişinin kaldırılmasının ardından Bluetooth üzerinden bağlantının sağlanacağı bir kablosuz kulaklık kullanılmaya başlanacak. Bu durum kullanıcıların pek çoğunu tatmin etse de bir o kadar da durumu eleştiren kesim bulunuyor.

Ses Kalitesi Yüksek Olmalı

Kablosuz ses teknolojilerinin şu anda istenen düzeyde olmadığını ifade eden Wozniak bu durumun sağlanabilmesi adına kablosuz teknolojilerin gelişmesi gerektiğini ifade etti. Wozniak yaptığı bu açıklamalar ile birlikte kablosuz teknoloji konusunda Apple’ın erken davrandığını söylerken, tanıtım ile birlikte bu konuda nasıl bir tepkinin alınacağının da görülebileceğini ifade etti.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi