"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sürekli İnternete Bağlanmayı İstemeyin!

Sedat | 16 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kaspersky Lab tarafından yapılan son araştırmada sürekli internete bağlanma isteğinin kişilerin güvensiz ortamlarda dahi internete bağlanmasına neden olduğu ve ve bu duru

Kişilerin internete bağımlı olması güvensiz ortamlarda dahi internete bağlanmasını neden oluyor. Konu ile ilgili önemli bir araştırma ise Kaspersky Lab tarafından yapıldı. Yapılan araştırmalarda kişilerin sürekli internete bağlı olmak istediği, bu nedenle bölgesinde sürekli internet alanın olup olmadığını sorguladığı belirtildi. Özellikle mobil verisi olmayan yada paketi tükenen kişiler gittiği yerlerde Wi-Fi bağlantısının olup olmadığını soruyor. Bu bağlantının olması halinde ise topluma açık bu alanlarda internet bağlantısı elde eden kişiler pek çok tehlikeye de yol açıyor.

Avrupa, Rusya, Latin Amerika, Pasifik Asya ve Amerika'dan 11,850 kişinin katıldığı araştırmada Kaspersky Lab oldukça önemli sonuçları ulaşmış durumda.  Bu durumun özellikle uluslararası seyahat eden kişilerde çok daha sık görüldüğü belirtilirken kişilerin seyahat ettiği noktalarda ortak ağları kullanması ve pek çok farklı işlemi yapması bu konuda kişilerin mağdur duruma düşmesine neden olduğu tespit edilmiş durumda.

Kaspersky Lab CEO'su ve Başkanı Eugene Kaspersky tarafından yapılan açıklamalarda ise kişilerin seyahat halinde dahi kendi güvenlik önlemlerini alınabileceği ve özelikleVPN kullanımı gibi özel önlemler ile sorunsuz bir şekilde internete sahip olunabileceği de ifade edildi. bu bakımdan kişilerin seyahat gibi durumlarda bu tip tehlikelere karşı dikkatli olması son derece önemli. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi