"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tabletler Geri Dönebilir Mi?

Sedat | 4 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Tabletler ilk çıktığı dönemlerde yüksek satış rakamlarına ulaşırken, son dönemlerde tabletlere olan ilgi azaldı.

2-3 yıl öncesinde en yüksek dönemini yaşayan ve pek çok markanın iyi bir gelir kalemi olan tabletler şimdilerde çok ilgi çekmiyor. Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda son dönemlerde tablet satışlarının düştüğü belirtilirken, yeni çıkartılacak modeller ile birlikte bu sektörün yeniden eski günlerine dönmesi bekleniyor. Kuşkusuz bu konuda büyük beklenti oluşturulan model, Apple ve Samsung.

İki markanın da yeni tablet modelleri ile piyasaya girecek olması yeniden tablet sektörünü hareketlendirebilir. Bu bakımdan Eylül ayı itibari ile tablet piyasasında hareketli günlerin yaşanması bekleniyor.

2018 Yılı İyi Geçecek!

IDC tarafından hazırlanan son raporda ise Eylül ayı yerine 2018 yılına işaret ediliyor. Bu yıl itibari ile tablet sektörünün daha ön plana çıkmaya başlayacağı ifade edilirken üstelik raporda ilginç veriler de paylaşıldı. Yapılan açıklamalarda özelikle son dönemlerde Windows işletim sisteminde yaşanan düşüş nedeniyle tablet sektöründe düşüş yaşandığı ve Windows 10 ile birlikte bu alanda da hareketliliğin yaşanacağı belirtildi. Bu bakımdan 2018 yılı itibari ile Windows önderliğinde tablet sektöründe önemli bir gelişme yaşanabilir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi