"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Taksitle Telefon Alabilecek Miyiz?

Sedat | 15 Ocak 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

TESK başkanı son açıklamasıyla taksitle telefon alma imkanın geri gelebileceğinin sinyallerini verdi...

Türkiye'de 2013 yılında telefonlara uygulanan taksit imkanı kalkmış ve sadece peşin satış başlatılmıştı. Sadece operatörler ve bazı perakende teknoloji marketleri kontratlı ve kredi kullandırarak taksitli telefon satışı yapabiliyordu.

Son alınan bilgiye göre, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkanı, akıllı telefonlara taksit imkanının geri gelebileceğinin sinyallerini verdi.

TESK başkanı Bendevi Palandöken, "Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı. İstatistiklere göre, akıllı telefon kullananlar ortalama 2 yılda bir cep telefonu değiştiriyor. Cep telefonu satışında kredi kartına taksit imkanı sağlanırsa bankalar yerine esnafımız kazanır. Vatandaş faiz ödemez, kredi faizlerinde de azalma olur. Cep telefonu ve diğer elektronik eşyaları almak isteyen vatandaşlar, mağaza yetkilileri tarafından mağazanın içindeki mobil banka şubesine yönlendiriliyor. Bankalar da 10 dakika içinde krediyi onaylayarak kredi kartına taksit yapılmayan cep telefonu satışı için 36 ay vadeli kredi verebiliyor." ifadelerini kullandı.


TESK'in bu isteğinin meclise taşınığ taşınmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak insanların telefon alabilmek için bankalardan kredi çekmesinin son zamanlarda çoğaldı belli. Bunun önüne geçmek için çalışmalara başlamalı.
 

 

 

Sizce taksitle telefon devri başlamalı mı?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi