"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tartışmayı Yayınlamak İsteyen Habercilere Wi-Fi Pahalıya Mal Oldu!

Sedat | 29 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

ABD'de yaşanan tartışmayı yayınlamak isteyen haberciler Wi-Fi sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Wi-Fi erişimi sağlamak için birçok ödemeler yaptığımızı söyleyebiliriz. Fakat bu ödemeler habercileri etkilediği kadar kimseyi etkilememiştir. ABD'de yaşanan tartışma sonucunda Slate politika muhabiri Jim Newell'in sosyal medya üzerinden gönderdiği bir tweet'e göre Hofstra Üniversitesi'nin kablosuz ağına bağlanmak için muhabirlerin 200 $ ödemeleri gerekli olduğu. Kişisel Wi-Fi noktalarının yasaklandığı ve ne şekilde sonuçlanacağını bilmeyen Newell, nasıl başarılı olacağı konusunda tedirgin. 

Bu durumu kanıtlamak adına Vocativ'in sosyal medya uzmanı Ryan Beckler, üniversitenin içerisindeki o yazının fotoğrafını çekip paylaştı. Wi-Fi erişimi sağlamaları için 200 $ ödemelerinin yanı sıra medya odasında bir koltuk için (internet erişimi olmadan) 75 $ ve medya odasında bir koltuk ile (kablolu bağlantı için) ise 325 $ fiyatları söz konusu.

Günümüzde neredeyse telefonların modem gibi kullanılacağı göz önünde bulundurulursa bu işin zor olacağını söyleyebiliriz. Ancak bu durum görevlilerin çalışmayacakları anlamına gelmiyor. 
Politico'dan Kenneth P. Vogel'in gönderdiği bir tweet'te de izinsiz ağların bulunması için bir Aircheck WiFi Tester'ın kullanıldığı gözle görülebiliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi