"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tehlike Saçan USB Killer Satışa Çıktı!

Sedat | 10 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

USB Killer olarak adlandırılan ve bilgisayarları kullanılmaz hale getiren bellekler 50 Dolar’dan satışa çıktı.

Geçtiğimiz günlerde bir hacker tarafından video çekilerek paylaşılan ve tanıtımı gerçekleştirilen USB Killer, takıldığı bilgisayarları yüzde 95 oranında kullanılamaz hale getiriyor. Bu konuda oldukça başarılı olan ve büyük bir tehlike arz eden cihaz hakkında tanıtım sırasında satışa çıkarılacağı da açıklanmıştı. Hacker tarafından yapılan son açıklamada ise bu konuda cihazın satışa çıktığı belirtildi.

50 Dolar İle Sahip Olunabilecek

Farklı yetenekleri ile tehlikeli ellerde çok önemli bir güç haline gelecek USB Killer için 50 Dolar gibi uygun bir fiyatın belirlenmiş olması da bu konuda kolay bir şekilde USB’e erişilmesini sağlayacak. Üstelik USB bağlantısı ile cihazlara kolayca takılabilen USB Killer, bu nedenle sadece bilgisayarlar için tehlike oluşturmuyor. Bilgisayarlar dışında televizyon, tablet gibi USB girişi olan tüm cihazlar için USB Killer büyük bir tehlike.

Rus bir hacker tarafından hazırlanan özel bir yazılımın bulunduğu USB Killer, bilgisayara takıldıktan sonra aktif hale geliyor. Bu bakımdan cihazın kullanılması için teknik bilgi de gerekmiyor. Konuyla ilgili gündeme gelen haberler sonrasında USB Killer için büyük bir ilgi oluşurken, USB Killer satışları ile ilgili yasal olarak bir önlemin alınıp alınmayacağı ise bilinmiyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi