"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Teknosa 18 Milyon TL Ceza Ödeyecek!

Sedat | 10 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Teknosa'nın KAP'a yapmış olduğu açıklamadan dolayı Rekabet Kurulu 18 Milyon ceza kesti ve konuyla ilgili yasal haklarını kullanacaklarını açıkladılar. İşte detaylar...

Rekabet Kurulu geçen yıl içinde Vestel ve Teknosa'nında bulunduğu teknoloji devleri ile ilgili Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun 4. maddesini ihlal edip etmediklerini araştırmk için soruşturma başlattı. Bugün Teknosa'dan gelen bir açıklamadan, Rekabet Kurulu'nun soruşturmayı bitirdiğini söylüyor. Firma KAP'a yapmış olduğu açıklamada Rekabet Kurulu'nun kendilerine 18 Milyon TL ceza kestiğini açıkladı.

Ancak karara itiraz edeceklerini ve bütün yasal haklarını kullanacağını belirten şirket KAP'a şu ifadeleri kullandı: "13.03.2015 tarihli özel durum açıklamamız ile, Rekabet Kurulu tarafından Şirketimizin de aralarında bulunduğu Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı'nda faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca soruşturma açıldığı duyurulmuştu. Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından Şirketimize, İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18.025.556,40 TL tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar, Rekabet Kurulu tarafından açıklanmıştır. Söz edilen para cezası ile ilgili bütün yasal haklarını kullanacaklarını açıklayan şirket konu ile ilgili her detay kamoyu ile paylaşacaklarını açıkladılar.
 

 

 

Sizce Teknosa haksız rekabet mi yaptı?
 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi