"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Telefon Bağımlılığı Olanlara Özel: DistractaGone

Sedat | 22 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Akıllı telefonlar kısa süre içerisinde kişileri bağımlı hale getirirken, bu bağımlılıktan kurtulmak için DistractaGone ön plana çıkıyor.


Günün en az 5 saatinin telefon ile geçtiği tespit edilirken, yapılan araştırmalar bağımlığın günden güne arttığını da gözler önüne seriyor. Her ne kadar uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda bu bağımlılık durumunun tehlikeli boyutlara ulaşabileceği belirtilse de dönem şartları insanları çoğu zaman telefon kullanılmasına da zorunlu bırakıyor. Fakat üretilen son bir ürün telefon bağımlılığı konusunda kişilere farklı bir çözüm sunuyor ve bu bağımlılıktan kurtulma noktasında önemli bir yardım sağlıyor.

DistractaGone Nedir?

Akıllı kutu olarak tanımlanan DistractaGone, kişilerin telefon ile olan bağını daha da azaltmayı hedefliyor. Kişilerin kendini engelleyemediği durumlarda DistractaGone devreye girerken, böylece belirli sürelerde telefon kullanılması mümkün olmuyor. Fakat kullanımında da ciddi bir iradenin gerektiğini söylemek mümkün.

Akıllı kutu, telefonların içerisine konulabileceği şekilde tasarlanmış durumda. Bu bakımdan arkadaş çevresinde ya da yalnız kaldığınızda DistractaGone kullanabilirsiniz. DistractaGone için telefonları kutuya koyduktan sonra bir süre belirlemeniz de gerekiyor. Süre belirledikten sonra ise o süre boyuca kutunun açılması imkansız oluyor. Böylece kişilerin en azından belirli sürelerde telefonlarına erişmesi DistractaGone ile engelleniyor.  

 

Şu anda Kickstarter’da ye alan proje 40 bin Euro yatırım arıyor. 3 gün önce yayınlanan proje için şimdiye kadar 4 bin Euro toplanmış durumda.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi