"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Telefon Pilinizi Sömüren Uygulama Belirlendi!

Sedat | 12 Ocak 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Akıllı telefon sahiplerinin son zamanlarda ki sorunu aniden boşalan piller oldu. Pilinizi sömüren uygulamayı merak ediyorsanız, işte cevabı!

Bildiğiniz gibi Facebook ve Facebook Messenger Android uygulamalarının çoğu zaman pilinizi kötü yönde tetitkleyip şarjınızın bitmesine yol açıyordu. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook'un haliyle uygulamayı kullanan kişi sayısı da çok fazla. Çeşitli kullanıcılara göre, her iki uygulamanın da en yeni sürümleri, Android cihazlarda ne yazık ki istenilen etkiyi yaratmayıp, kötü yönde etkiliyor. 

Facebook veya Facebook Messenger uygulamasını kullanan kullanıcılar, her bir dakikada \%1'lik pil ömrünün azaldığını gördü. Facebook'ta Messenger ekibini yöneten David Marcus, dün attığı tweet ile bu son sorunun yanı sıra ana sorunun 'sabit sunucu tarafı' olduğunu da söyledi.

Bu sorunun çözümü için Marcus, telefon veya tabletinize yüklemiş olduğunuz uygulamanın yeniden başlatılması gerektiğini söyledi. Böylelikle sorun ortadan kalkmış olacak dedi. Facebook'un bu sorunu halletmek için uğraş verdiği ortada fakat Marcus'un dediği çözümün ne denli sorunu gidereceğini bilemiyoruz. Bakalım milyonlarca kişiye sahip dev platform, bu soruna başka nasıl çözümler getirecek...

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi