"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Telefonla 360 Derecelik Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin en çok ilgi çeken özelliklerinden bir tanesi 360 derecelik fotoğraflar olurken fotoğrafların çekimi ile ilgili özel bir rehber hazırlandı.

Kişilerin Facebook gibi sosyal medya hesaplarında paylaşabilmesi adına 360 derecelik fotoğraf çekebilmesi çok kolay olduğu belirtilirken bu tür fotoğrafların çekilebilmesi adına ek bir özelliğe ya da özel bir telefona ihtiyaç duyulmuyor. Kamerası bulunan bir telefon ile kolay bir şekilde 360 derecelik fotoğrafların çekilmesi mümkün olurken bu tür fotoğrafların çekilmesi için hem Android hem de iOS işletim sisteminde kullanılabilen Street View’in indirilmesi yeterli.

Nasıl Fotoğraf Çekilecek?

Uygulama açıldıktan sonra turuncu şeklinde yer alan artı simgesinin açılması ile birlikte kamera üzerinden fotoğraf çekmek için özel bir yardımcı araç açılacaktır. Bu aracın açılmasının ardından ise 360 derecelik fotoğrafın tamamlanması adına ekranda yer alan bölümlere kameranın çevrilmesi ve tüm alanın kamera ile görüntülenmesi yeterli olacak. Bu bakımdan fotoğraflar otomatik bir şekilde sistem tarafından çekilirken kullanıcılar da çok kolay bir şekilde 360 derecelik fotoğraf çekme imkanına sahip olabilecek.

Çekilen fotoğraflar kamera üzerinden kayıt altına alınırken kişiler istediği platformlarda bu kamera görüntülerini paylaşabilecek ve böylece 360 derecelik fotoğraf özelliğini kullanma imkanı elde edebilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi