"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tesla 2.5 Saniyede 96 Km’ye Çıkıyor

Sedat | 24 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Tesla yaptığı son açıklamada Model X için yaptıkları geliştirme ile birlikte performansta artış kaydetti.

Tesla için yapılan son güncellemeler özellikle araçların daha kısa sürede hızlanmasını sağladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda daha önceden 3.2 saniye olan 96 km’ye çıkma hızında önemli bir artış sağlandı. Yapılan geliştirmeler ile birlikte Model X aracın artık 2.9 saniyede 96 km’ye çıkabildiği belirtildi. Bu süre her ne kadar çok az gibi görünse de bir araç için oldukça önemli.

100 kWh Batarya Geldi

Model X’te yaşanan bu gelişmenin asıl sebebi ise bataryada yaşanan değişiklik. Öyle ki cihazda 100 kWh batarya kullanılırken, bu batarya sayesinde araç çok daha iyi bir performans gösterebiliyor. Üstelik yapılan bu gelişme menzilde de artış sağlamış durumda. 10 kWh gibi ek bir depolama alanı yaratan yeni donanım sayesinde araç 402 kilometre sınırını da geçmeyi başarmış durumda. Böylece dolu bir batarya ile birlikte artık 465 kilometre gidebilmek mümkün. Fakat bu konuda önemli bir detay da bulunuyor. Açıklamalara göre bu verilerin yakalanabilmesi adına aracın Ludicrous Mode seçeneğinde olması gerekiyor.

Ludicrous Mode seçeneğinde elde edilecek bu durum için kişilerin biraz daha fazla ücret ödemesi gerekiyor. Artışın ise ortalama 10 bin dolar civarında olması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi