"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tesla Araçlara Yeni Sensör Ekleyecek

Sedat | 12 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Elektrikli ve otonom sürüş özellikleriyle ön plana çıkan Tesla,otonom sürüşte daha başarılı bir deneyim elde edebilmek adına araçlarına geliştirmeler yapacak.

Araçlarda yer alan çeşitli sensör ve kameralar sayesinde trafiğin anlık olarak takip edilebilmesi ve sistemde yer alan yazılımlarındaki komutlara göre trafikte otonom sürüşün sağlanabilmesi Tesla tarafından başarılı bir şekilde uygulanıyor. Bugüne kadar piyasaya sunulan pek çok modelde küçük kazaların dışında herhangi bir sorun yaşamayan Tesla, bu otonom sürüşü daha ileri seviyeye taşımak adına yeni çalışmalarını sürdürüyor.

İnsanların hayatlarına daha erken bir tarihte girmesi beklenen otomatik pilotun Tesla tarafından geliştirilen sistemler sayesinde çok daha kolay olabileceği belirtilirken yapılacak yeni güncellemelerle Tesla sürüşü çok daha başarılı bir hale getirecek. Özellikle yeni sensörlerin araçlara eklenmesi ile birlikte takip işlemlerinde farklı detayların da otomatik pilota ekleneceği belirtilirken böylece çok daha farklı analizleri yapılarak sonuçların daha başarılı olmasının amaçlandığı ifade edildi.

Tesla tarafından piyasaya sürülen araçlara kullanıcılarının ilgisi oldukça fazla olurken bu durum markanın hem daha fazla gelir elde etmesini sağlıyor hem de geliştirmelerin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

4 Radar Kullanılacak

Şu anda kullanılan araçlarda tek bir radar yer alırken bu radarların yanına üç tane daha eklenecek ve böylece 4 radar üzerinden takip işlemlerinin yapılacak. Aynı zamanda ön kısımda yer alan kamera sayısının da üçe yükseltilerek daha iyi bir şekilde takibin yapılabilmesinin amaçlandığı belirtildi. Yapılacak yeniliklerin yeni üretilecek modellerde kullanılması beklenirken Tesla’nın bu alandaki liderliği yeni geliştirmeler ile birlikte de devam edecek gibi duruyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi