"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tesla Hayat Kurtardı!

Sedat | 11 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Uzun zamandan beri Tesla’nın otomatik pilotunun neden olduğu kazalar gündeme getirilirken bu konuda marka her zaman kendini savunmuştu. Son yaşanan olayda ise bu sefer Te

Tesla marka araçlarda otonom sürüş özelliğinin bulunması çoğu kazada suçun Tesla'ya atılmasına neden olurken yaşanan olayların ardından yapılan incelemelerde hataların sürücü kaynaklı olduğu ortaya çıkarıldı. Yaşanan son bir olayda ise otomatik pilot bu sefer bir hayat kurtardı.

Hastaneye Yetiştirdi

 

Joshua Neally isimli Avukat Tesla Model X marka aracıyla yolculuk sırasında rahatsızlandı. Aniden yaşanan bu olay sonrasında araca verdiği komutlar ile en yakın hastaneye gitmesini sağlayan Avukat böylece acil müdahale edilmesini de mümkün kıldı. Yaklaşık 32 kilometre uzaktaki hastaneye aracın otomatik bir şekilde gitmesi şoförün hemen tedavi olmasını sağlarken bu yolculuk sırasında herhangi bir sorunun ve kazanın yaşanmaması da büyük bir başarı olarak görüldü. Yaşanılan rahatsızlığın acilen tıbbi müdahale gerektirmesi bu konuda riski de arttırırken Tesla’nın başarılı otomobilinin en yakın hastaneye sorunsuz bir şekilde yolculuk yapabilmesi de otonom sürüşün ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Uzun süreden beri piyasada farklı iddialar ile yer alan Tesla yaşanan bu örnek ile birlikte aslında araçların doğru bir şekilde kullanılması halinde çok avantaj sağlayacağını da kanıtladı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi