"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tesla, Model 3'ü Böyle Destekleyecek!

Sedat | 12 Temmuz 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Tesla Inc, otomobil servis merkezlerini genişlettiğini ve 350 mobil servis aracı eklediğini açıkladı. Tüm ayrıntılar haberimizde yer alıyor..

Tesla, Model 3'ü desteklemek için 350 adet mobil servis aracı ekliyor. Model 3 sedan, elektrikli otomobil satışlarının \%500 artması beklenen bir seri pazar otomobilini desteklemek üzere hazırlandı.

Şirket adına konuşan üst düzey bir yönetici, Tesla'nın etkinliği artırarak mobil hizmete ekleyerek ve mevcut toplam 150'den fazla hizmet merkezi ekleyerek Tesla'nın global hizmet kapasitesini üç katına çıkarabileceğini Reuters'e verdiği demeçte verdi.

Tesla, bu yıl 1.400 teknisyen ekliyor ve şirket önümüzdeki birkaç yıl içinde mobil ve servis merkezi kapasitesini benzer bir tempoda genişletmeyi planlıyor.

Tesla'nın satışlarındaki artışı gidermek için hızlı bir şekilde genişlemesi gerekiyor. Yatırımcıların pürüzsüz satış beklentileri özellikle yüksek. Tesla, General Motors'a pazarda büyük harfle en büyük ABD otomobil unvanını vermek için meydan okuyor; bunun bir sonucu da GM'nin bir kısmını oluşturuyor.

Yetkili, 35.000 $ 'lık Model 3, kolay üretim için daha düşük hizmet ihtiyaçları yaratacak şekilde tasarlandığını söyledi. Tesla'nın son lansmanı, bir dizi üretim sorunu bulunan 2015 Model X SUV idi.

Model 3 üretimi son birkaç günde başladı ve Aralık ayında ay başına 20.000'e ulaşması bekleniyor. İlk teslimatlar 28 Temmuz'da gerçekleşecek. 

Şirket, emniyet kemeri kilitleri, koltuklar ve bu yılın başında 53.000 araç park freni geri çağırma ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere önceki sorunlardan öğrendiğini söyledi.

Tesla, evrak işlerini otomatikleştirerek, sorunları teşhis etmek için araçların kablosuz bağlantılarını kullanarak ve mobil desteği genişleterek hizmet süresini geliştirdiğini söyledi.

Tesla, emniyet kemeri mandalını düzeltmek ve prosedürü 20 dakikadan daha kısa bir sürede kesmek için şirket şarj istasyonlarına mobil vanlar taktı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi