"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tesla Otopilot Sistemini Yenileyecek!

Sedat | 17 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Otonom sürüşe sahip olan araçları ile dikkat çeken Tesla, otopilot özelliğini daha da geliştirecek.

Bugüne kadar piyasaya sunduğu modelleri ile yüksek satış rakamlarına ulaşan ve ön sipariş döneminde dahi rekorlar kırmayı başaran Tesla, araçlar için geliştirmelerini sürdürmeye devam ediyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Tesla tarafından yeniliklerin yapılacağı belirtilirken, güncellemeler özellikle otopilot sistemine yönelik olacak.

Elon Musk Duyurdu!

Tesla için planlanan bu güncellemeleri şirket CEO’su Elon Musk duyururken, yeni güncelleme ile birlikte sistemin daha da yetenekli hale geleceği ve araçtaki güvenliğin de arttırılacağı belirtildi. Bugüne kadar pek çok olayda otopilot sisteminin hatası olduğu belirtilse de Tesla bu iddiaları kabul etmemişti. Yaşanan bu olaylar sonrasında Tesla’nın değişiklik konusunda karar aldığı düşünülürken, otopilot sistemi bu yenilikler ile birlikte çok daha kapsamlı bir şekilde analiz yapabilecek. Algıların açılacağı araçta, tüm çevre koşulları göz önünde bulundurulacak ve böylece gerekli önlemler sistem tarafından alınabilecek.

Mükemmel Güvenlik Geliyor!

Tesla tarafından yapılacak yenilikler mükemmel güvenlik olarak adlandırılırken, bu paket kapsamında otopilot daha sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanılacak. Şerit değiştirme ve takibi, acil fren gibi tüm özellikler yeni özellikler ile birlikte çok daha kullanışlı bir hale gelecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi