"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tesla'nın Otomobilleri Çalındı!

Sedat | 23 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin otomotiv sektöründeki tartışılan markalarından bir tanesi Tesla olurken son olarak gündeme gelen olaylarda Tesla tarafından satışı gerçekleşen araçların ça

Üretim hattında sorunsuz bir şekilde piyasaya yeni modellerini sunmaya başaran Tesla, kullanımda aynı istikrarı sağlayamadı. Tesla tarafından piyasaya sunulan araçlarda ve çeşitli sorunlar yaşanırken son olarak araçların çalınması ciddi bir tartışmayı da başlatmış oldu. Firmaya 2 çalınma şikayetinin yapıldığı belirtilirken iki Alman kullanıcısının araçlarının çalındığı ve şu ana kadar yapılan arama çalışmalarında bulunamadığı belirtildi.

Otomobillerin teknoloji ile donatılması çeşitli güvenlik zafiyetlerine de yol açarken çalınma işlemlerinin çeşitli teknolojik yollar ile yapıldığı tahmin ediliyor. Yaşanan pek çok kazanın ardından piyasadaki prestiji ciddi anlamda zedelenen ve bu bakımdan tartışmaların odağında olan Tesla araçlarının çalınması bu konuda firmayı daha da zorlu bir sürece soktu. Araçların şu ana kadar yapılan araştırmalara rağmen bulunamaması çeşitli güvenlik ve takip sistemlerinin olmasına karşın güvenlik açısından da ciddi bir zafiyetin yaşandığını gösterdi.

Araçların bundan sonraki süreç içerisinde bulunamayacak olması tartışmaları çok daha farklı bir boyuta taşıyabilecek. Bu bakımdan otomotiv sektörü şimdiden Tesla’nın nasıl bir hamle yapacağını ve bu olayın nasıl sonuçlanacağını yakından takip ediyor ve merak ediyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi