"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tim Cook Artırılmış Gerçekliğe İnanıyor

Sedat | 16 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamalarda arttırılmış gerçekliğin sanal gerçekliğe oranla çok daha fazla tercih edileceğini söyledi.

Apple’ın ve teknoloji dünyasının en önemli isimleri arasında olan Tim Cook, yeni teknolojiler hakkında değerlendirmeler yaptı. Özelikle sık sık kıyaslanan sanal gerçeklik ile arttırılmış gerçeklik konusunda açıklamalar yapan Tim Cook, sanal gerçeklikten ziyade arttırılmış gerçekliğin kullanıcılar tarafından daha çok ilgi göreceğini söyledi.

TV Programına Katıldı!

Konuyla ilgili değerlendirmelerini özel bir televizyon programında yapan Tim Cook, bu açıklamaları ile oldukça ilgi çekti. Good Morning America isimli programında sorulara da yanıt veren Cook arttırılmış gerçekliğin çok daha gerçekçi bir deneyim sunduğunu ve bu nedenle sanal gerçekliğe göre daha ön planda olduğunu söyledi. Kişilerin hem gerçek dünyayı hem de sanal dünyayı aynı anda görebilmesini ve iki farklı ortamın tek bir ekranda buluşması Tim Cook için çok daha cazip bir seçenek.

Tim Cook yaptığı açıklamada sanal gerçekliğin göz ardı edilemeyeceğini de söylerken, özellikle oyunlarda sanal gerçeklik ile birlikte çok daha iyi bir deneyimin sunulabileceğini ve bu bakımdan kesinlikle göz ardı edilmeyecek bir teknoloji olduğunu da belirtti.  

Arttırılmış Gerçekliğe Yönelim Olabilir

Tim Cook tarafından yapılan bu açıklamalar sonrasında genel görüş Apple tarafından sanal gerçeklikten ziyade arttırılmış gerçekliğe yönelik projelerin geliştirileceği oldu. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi