"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tim Cook’tan Önemli Mesaj!

Sedat | 4 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamada Amerika’ya katkı sağlamak için uğraştığını söyledi.

Apple’ın Amerika için çok önemli olduğunu ve bu konuda tüm çalışmalarını ülke menfaatleri için yaptığını belirten Tim Cook, özelikle Apple üzerinden tüm gelirin ve paranın Amerika’ya dönmesi için çalıştığını söyledi.

Apple’ın son dönemlerde vergi kaçakçılığı nedeniyle gündeme gelmesi marka itibarını etkilerken, Tim Cook tarafından yapılan bu açıklamalarda bazı soru işaretleri giderildi. Toplantıda en çok dikkat çeken ise bir muhabirin sorusu oldu. Amerika için çalıştığını söyleyen Tim Cook’a önemli bir soru yönelten muhabir Tim Cook’un neden tüm mal varlığını Avrupa’da sakladığını sordu.

Vergiler Fazla!

Tim Cook bu soruya cevap vermekten kaçmazken Amerika’daki vergi sistemini anlattı. Amerika’da uygulanan vergi sisteminin Avrupa’ya göre daha katı olduğunu ve yüksek oranlarda vergi ödemek gerektiğini belirten Tim Cook, bu nedenle Amerika yerine Avrupa ülkelerinde parasını ve menkullerini tutmayı tercih ettiğini belirtti. Bu açıklamaları ile çeliştiği ifade edilen ve bu nedenle eleştirilen Tim Cook, açıklamalarının devamında vergi sisteminin düzelmesi ile ilgili umudu olduğunu söyledi. Sistemin değişmesi halinde ise Amerika’ya daha fazla katkının sağlanabileceğini iddia eden Tim Cook, bu sözleri ile birlikte konuşmasını sona erdirdi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi