"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tizen'li Samsung akıllı saat Galaxy Watch4 tanıtıldı

Sedat|11 Ağustos 2021 0 yorum Süre: 3 dakika

Samsung'un saatleri uzun zamandır kendini konuşturmayı başarıyor.

Şirket, ilk günlerinde devasa Gear Live ile Wear OS'yi (daha sonra Android Wear) benimserken, şirket hızla Samsung tarafından giyilebilir cihazlar ve akıllı TV'ler için kullanılan açık kaynaklı bir işletim sistemi olan Tizen'e geçti.
Bu şüphesiz, akıllı saat pazarının önemli bir bölümünü kırmak için uzun süredir mücadele eden Google için bir tür baş belası oldu. Bu arada Samsung, kendi işini yaparken ürünleriyle başarıdan payını aldı. Ancak her zaman kapılacak daha fazla pazar payını unutmadı. 

Üçüncü taraf uygulamalar, Apple dışında temelde her akıllı saat üreticisi için uzun zamandır bir sorun olmuştur (hatırlarsanız, Fitbit'in Pebble'ı satın almasının ana nedeni budur) ve Samsung, Google ile ortaklığını yeniden canlandırma fırsatını açıkça gördü. İlk olarak I/O'da bahsedilen ve daha yakın zamanda MWC'de tartışılan anlaşma, şimdi yepyeni Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic'te gün ışığına çıkıyor.

Şirketler buna “Samsung Tarafından Güçlendirilen yeni Wear OS” adını veriyor. Bunun anlamı, pratikte Wear OS'nin kod tabanı olarak hizmet etmesidir. Tizen'in tasarımı ve diğer öğeleri burada mevcuttur, ancak tüm pratik amaç ve amaçlar için, bu, Google'ın giyilebilir işletim sisteminin özel olarak oluşturulmuş bir sürümüdür ve Samsung'un oluşturulmasına yardımcı olmuştur.

Bugün düzenlenen Galaxy UNPACKED etkinliğinde Samsung'un bir ilk olma özelliğini taşıyan Galaxy Watch4 akıllı saati tanıtıldı. 

Galaxy Watch4 standart olan modedlde 40 ve 40 mm, klasik modelde ise 41 ve 45 mm olmak üzere dört farklı versiyonla karşımıza çıkacak. Günlük kullanım için ideal boyutlara sahip olup AMOLED ekranlarla karşımıza çıkacak. Farklı seviyelerde parlaklığı kendisi ayarlıyor. 

Bununla birlikte gücünü Exynos W920 işlemciden alan saat wearOS işletim sistemiyle geliyor. WearOS ile birlikte gelen ilk Samsung akıllı saat olan Watch 4, Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi teknolojileriyle geliyor. Aynı zamanda cihaz 16 GB depolama ve 1.5 GB RAM ile dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. 

Tizen işletim sistemiyle gelen cihaz Play Music, Google Haritalar, Spotify gibi uygulamaları ön yüklü olarak geliyor. Farklı uygulamaları desteklemesi ile rakiplerinden daha çok uygulamayı destekleyecek gibi görünüyor. 

Vücudunuzdaki farklı değerleri yüzde 98'e oranında doğru ölçen saat ayrıca iskelet kası, yağ kütlesi, vücut yağ oranı ölçümü yapabiliyor. Galaxy Watch4 vücuda mikro akımlar göndererek bu ölçümleri doğru yapıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi