"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Tofaş 5 Milyonuncu Aracını Üretti

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Tofaş üretim tarihine başladıktan sonra beş milyoncu aracını da üretim bandından alırken 5 milyonuncu araç yeni Fiat Egea Hatchback oldu.

Türkiye'de bulunan fabrikalarında üretimler yapan Tofaş 5 milyonuncu aracını da üretmeyi başardı. Özellikle Bursa bölgesinde yoğunlaşan üretimleriyle Türkiye ve yurt dışına ihracat yapan Tofaş yaptığı üretimler ile otomobil sektörünün önemli bir noktasında bulunuyor. Son dönemlerde özellikle yeni modelleri ile piyasaya giriş yapan ve Fiat Egea Hatchback üretimini resmen başlatan Tofaş geçtiğimiz günlerde 5 milyonuncu aracını da üretim hattından çıkarmayı başardı.

Sadece üretim ile değil, yan sanayisi olarak da 40 bin kişiye istihdam sağladığı belirtilen Tofaş'ın dev bir güç haline geldiği belirtilirken konuyla ilgili önemli açıklama Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu tarafından yapıldı.

23 Farklı Model Üretildi

Cengiz Eroğlu yaptığı açıklamada Tofaş olarak Murat 124 ile başlayan üretim hattının 23 farklı model ile devam ettiği ve şu anda üretimlerin Fiat Egea Hatchback ile sürdüğü belirtildi. 5 milyonuncu araç ile birlikte markanın önemli bir başarıya imza attığını da söyleyen CEO, başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye için en önemli markalardan birisi haline gelen ve özellikle yarattığı istihdam ile milli ekonomiye önemli bir katkı sağlayan Tofaş yakaladığı bu başarı ile birlikte pek çok kişinin kalkınmasını sağladı.

8 Temmuz Cuma günü 5 milyonuncu aracını üreten Tofaş yeni model için oldukça umutlu . Fiat Egea Hatchback modeli için 1 milyar dolarlık yatırım yapan marka bugüne kadar elde edilen satış rakamlarından da memnun. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi