"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Torrentz.eu Kapatıldı!

Sedat | 6 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Torrentz adı verilen torrent sitesinin kapatıldığı belirtildi.





Son dönemlerde torrent sitelerine yönelik yapılan operasyonlar kapsamında pek çok iste kapatılırken maddeler arasına Torrentz de eklendi.

Kickass Kapanmıştı

Geçtiğimiz günlerde yapılan mahkeme ile birlikte Kickass adı verilen torrent sitesinin kapatılması gündemde oldukça yer bulurken sitenin sahibi de soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Bu olaylar unutulmadan yeni bir gelişme daha yaşandı. Dünya genelinde en çok kullanılan Torrent sitelerinden birisi olan Torrentz mahkeme kararı ile kapatıldı.

Korsan içeriklerin yer aldığı sitelerde filmlerden oyunlara çeşitli uygulamalardan özel ve pahalı verilere kadar tüm içeriklere erişim sağlamak mümkün oluyor. Bu bakımdan son dönemlerde telif hakları ihlali yapan bu tür siteler ciddi bir takip altına alınırken Torrentz.eu adresi üzerinden yayın hayatını sürdüren Torrentz bu kapsamda kapatıldı.

Torrentz üzerinden yapılan aramalarda sonuçlar listelenmezken, sitede "Torrentz her zaman sizi sevecek. Elveda" yazılı bir not beliriyor. Yazılan bu mesaj kapsamında sitenin bir daha açılmayacağı tahmin edilirken sitenin yayın hayatına devam edip etmeyeceği ile ilgili hiçbir açıklama yapılmamış durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi