"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Turkcell ile Türk Telekom arasındaki savaş büyüyor

Sedat | 10 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Turkcell ile Türk Telekom arasında yaşanan gerilimden yeni bir gelişme daha yaşandı.

Turkcell tarafından gündeme getirilen son bilgilerde Türk Telekom'un DSL aboneliklerini Türk Telekom dışından almak isteyen kişilere ciddi bir zorluk yaşattığı ve işleri aksattığı iddia edildi.

Turkcell ile Türk Telekom arasında daha önce yaşanan gelişmelerde Turkcell'in Türk Telekom'a ağır suçlamalar yöneltmesi iki markanın arasında ciddi tartışmaların da yaşanmasına yol açmıştı. Türkiye'de Türk Telekom'un altyapısını kullanarak hizmet veren pek çok marka olurken özellikle adsl üzerinden verilecek hizmetlerle diğer markaların altyapısı olmadığından dolayı yapılan anlaşmalar gereği Türk Telekom üzerinden hizmetlerinin verilmesi mümkün olabiliyor. Fakat Türk Telekom tarafından yapılan çalışmalarda Türk Telekom üzerinden hizmet almayan abonelerinin işlerinin geciktirildiği pek çok kez gündeme getirilmişti.

İddialar Çok Ciddi

Konu ile ilgili Turkcell ciddi bir takip süreci başlatırken aynı zamanda Türk Telekom'un Türkiye'de tekel olmaya çalıştığı ve diğer markaların gelişmesini önlemek için çalışmalar yaptığı iddia edilerek suçlamalarda bulundu.

Konu ile ilgili Turkcell tarafından yapılan açıklamalarda son 3 ay içerisinde 30 bin aktivasyon işleminin çeşitli bahaneler nedeniyle gerçekleştirilmediği ve böylece Türk Telekom üzerinden hizmetlerin alınmasının zorunlu tutulduğu belirtilirken bu tip çalışmaların yapılması nedeniyle gerekli başvuruların da yapıldığı belirtildi. Turkcell hazırladığı rapor dahilinde BTK’ya konu ile ilgili müracaat ederken BTK tarafından verilecek olan karar internet sektöründe yeni bir dönem de başlatabilir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi