"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Turkcell TV'den İngiltere Atağı

Sedat | 4 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Türkiye’de İngiltere Premier Ligi için bir hamle de Turkcell’den geldi.

Türkiye’de farklı Avrupa liglerinde oynanan maçlar gösterilirken, kanalların bu yayınları alabilmesi adına yayın haklarını satın alması gerekiyor. Özellikle İngiltere Premier Ligi gibi liglerin yayın hakları çok daha yüksek olurken, bu konuda önemli bir gelişme yaşandı. Turkcell tarafından yapılan açıklamada Turkcell TV üzerinden İngiltere Premier Ligi maçlarını izlenebileceği açıklanırken, bu açıklama ile birlikte yayın haklarının satın alındığı da anlaşıldı.

İnternet üzerinden yayın sağlayan ve kişilerin herhangi bir çanak kurulumu gibi işlemleri yapmasına gerek kalmadan yayın izlemesini sağlayan Turkcell TV, bu sayede artık İngiltere Premier Ligi maçlarını izlemek isteyenler için de önemli bir seçenek sunacak.

3 Yıl Boyunca Turkcell TV’de!

Yapılan açıklamada yayınların kapsamı ile ilgili de bilgi verilirken, anlaşmanın 3 yıllık olduğu ve 3 yıl boyunca tüm İngiltere Premier Ligi maçlarının Turkcell TV üzerinden izlenebileceği belirtildi. Daha önce Türkiye’de D-Smart bu konuda ilk yayın haklarını alan platform olmuştu. Akıllı telefonlara uyumlu bir şekilde hazırlanan Turkcell TV, kişilerin televizyon, tablet ya da cep telefonları üzerinden İngiltere Premier Ligi maçlarının izlenmesini sağlayacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi