"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Türkiye'de En Çok Rağbet Görüp Satılan Otomobiller

Sedat | 11 Ekim 2016 0 yorum Süre: 4 dakika

Geçtiğimiz haftalarda düzenleme yapılarak, Hibrit otomobiller için ÖTV 'de indirime gidildi. En çok satılan Hibrit motorlu araçları sizler için topladık.

Bu önemli düzenlemeye göre elektrik motoru 50 kW'yi geçip silindir hacmi 1800 cc'yi geçmeyen araçlardaki ÖTV oranı \%90'dan \% 45'e düşürüldü. Yine elektrik motoru 100 kW'yi geçip silindir hacmi 2500 cc'yi geçmeyen araçlardaki ÖTV oranı da \%145'den \%90'a çekildi. İşte Türkiye'de satılması hedeflenen Hibrit Otomobilleri sizler için derledik..

BMW i8

2014 yılında satışa sunulan otomobil, Supersport (Hybrid) kasa tipine sahip. Otomobil 1499 cc'lik motoruna ek olarak 95 kW'lik elektrikli motor taşıma özelliği sunuyor. Bunun yanı sıra otomobildeki ÖTV oranı se \%45'e indirildi. Başlangıç fiyatı ise 605 bin TL olarak satılıyor.

 Toyota RAV4 Hybrid

Yeni RAV4, onu keşfetmeniz için daha fazla neden sunuyor. Yeni hibrit teknolojisinin gelişmiş sürüş dinamiklerinden, bir Toyota modelinde ilk kez kullanılan Panoramik Görüntü Monitörüne kadar bir dizi öncü teknolojiyi barındırıyor. Araçta 2494 cc'lik motora ek olarak 105 kW'lik elektrik motoru eşlik etmekte. ÖTV oaranı ise \%90'a düşürüldü. Bugünkü güncel fiyatı ise 178 bin Tl olarak satışa sunuluyor. 

Toyota Prius

1997 yılında dünyanın ilk seri üretim hibrit otomobili olarak sunulan Toyota Prius, bugün akıllı tasarım ve teknoloji alanlarında daha da gelişmiş durumda. Her zamankinden daha iyi sürüş dinamiklerine sahip, daha verimli ve daha sessiz olan tamamen yeni Toyota Prius, hibrit deneyimine yeni bir yön veriyor.

Hibrit otomobiller arasında ilk çıkan modellerden biri. 1798 cc'lik motora ek olarak 53 kW'lik nite yer almakta. ÖTV oranı ise \%45'e indirildi. Satış fiyatı ise 45.367 Avro + 1230 TL.

Toyota C-HR

Toyota'nın yeni aracı C-HR önümüzdeki günlerde başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarında görücüye çıkacak. İlk Hibrit ve ilk Crossover C-HR'de 1. 8 lt'lik hibrit motor seçeneği bulunuyor.

Yeni çıkması beklenildiğinden dolayı elektrik motorunun kaç kW'lik olacağı ve ne kadarlık bir  ÖTV oranına sahip olacağı bilinmiyor. Fiyatına dair bilgi verilmeyen aracın yakın zamanda piyasadaki yerini alması bekleniyor. 

Toyota Yaris Hybrid

Dinamik dış tasarımı ve geniş versiyon seçenekleri ile, kişiliğinizi mükemmel biçimde yansıtacak bir Yaris mutlaka vardır. Keyifli sürüşü ve yüksek kaliteli iç tasarımı sayesinde yeni Yaris’i kullanırken kendinizi evinizde olduğunuz gibi güven içinde ve rahat hissedeceksiniz.

Ayrıca hibrit teknolojisinin sunduğu farklı ve sessiz sürüş deneyimi şehir içi yolculuklarınızda yeni bir aşamaya öncülük ediyor.Toyota Yaris Hybrid'de 1497 cc'lik motora 45 kW'lik elektrik eşlik ediyor. Elektrik motorunun 50 kW'nin altında kaldığından dolayı ÖTV indiriminden faydalanamıyor. Fiyatının ise 62 bin 150 TL'den başalayan fiyatla satışa sunuluyor. 

 Ve Yerli Otomobil

Kaputun altında yer alması beklenilen hibrit motoruyla ÖTV indirimine tabi olması olası bir durum. Bunun yanı sıra yıl sonuna kadar 30- 40 araçlık bir test filosunun üretilmesi hedefleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi