"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Türkiye’de Hangi Pokemonlar Aranıyor?

Sedat | 11 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Tüm dünyayı etkisi altına alan Pokemon Go Türkiye'de de milyonlarca kullanıcı tarafından oynanıyor. Yapılan son araştırmalarda Türkiye'deki oyuncu alışkanlıkları ile ilgi

Pokemon GO adı verilen oyun piyasaya sunulduktan sonra kısa bir süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarmış durumda. Oyun içerisinde heyecanın sürekli artması ve kullanıcıların Pokemon avlayarak artırılmış gerçeklik deneyimi yaşaması oyuna olan bağımlılığı daha da arttırırken konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Türkiye'de en çok aranan Pokemonların tespit edildiği belirtildi.

Araştırma Yandex’ten

Yandex tarafından yapılan araştırmalarda Türkiye genelinde en çok aranan Pokemonlar sıralamasında ilk sırada Pikachu yer alırken Pikachu’yu takip eden diğer iki Pokemon Charizard ve Dragonite oldu.

En Çok Aranan Pokémon’lar Sıralaması

1.Pikachu

2.Charizard

3.Dragonite

4.Snorlax

5.Vaporeon

6.Golem

7.Lapras

8.Magmar

9.Blastoise

10.Aerodactyl

 

Pokemon Go’yu oynayan kişiler oyunu daha iyi oynamak için online olarak araştırmalar yaparken pek çok Pokemonun özellikleri ve nerede çıktığı ile ilgili araştırmalar da yine arama motorları üzerinden yapılıyor. Yandex tarafından yapılan bu araştırmanın sonuçları kamuoyuyla paylaşılırken yapılan araştırmalarda en çok Pikachu’nun aranması şaşırtıcı olmadı. Oyunun en önemli Pokemonlarından birisi olarak görülen Pikachu pek çok Pokemon oyuncusunun sahip olmak istediği bir Pokemon türü.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi