"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Türkiye’de Patlayan Telefon Aracı Kullanılamaz Hale Getirdi

Sedat | 14 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz günlerde Konya’da yaşanan patlama olayında, araç kullanılamaz hale geldi.

Konya’da bir vatandaş aracını telefonunun içerisinde bırakarak işlerini yapmaya giderken, sıcaklar nedeniyle telefon aşırı bir şekilde ısındı. Isınmanın etkisi ile birlikte telefon kısa süre içerisinde patlarken, patlama ile birlikte araçta yangın meydana geldi. Olayı gören kişilerin itfaiyeyi çağırması ile birlikte yangının tüm aracı sarmadan söndürülmesi mümkün olurken, aracın ön camı patlatılarak olaya müdahale edildi.

Olay sonrasında yapılan araştırmalarda araçtaki telefon nedeniyle yangının meydana geldiği ifade edildi. Patlama sırasında meydana gelen alevler, aracı kısa süre içerisinde etkisi altına alırken, aracın yakıt sistemine yangının ulaşma ihtimali olması bölgede tedirginlik yarattı.

Telefonlara Dikkat!

Olayın ardından konuyla ilgili önemli uyarılar yapılırken, özelikle sıcak günlerde araç içerisinde telefonların bırakılmaması gerektiği belirtildi.  Telefonların aşırı ısıya maruz kalması halinde bataryalarında ciddi sorunların yaşanabileceği ve patlamaların gerçekleşebileceği ifade edilirken, yolculuk sırasında dahi telefonların gölge ve sıcak olmayan yerlerde tutulması gerektiği belirtildi.

Son dönemlerde özelikle Samsung Galaxy Note 7 modeli ile ilgili sık sık patlama haberleri gelirken, Türkiye’de de benzer bir patlama durumunun yaşanması, kişilerin dikkatli olması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi