"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Türkiye'de VPN Engellendi!

Sedat | 5 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

4 Kasım sabahı, yaşanan siyasi olaylardan dolayı Türkiye genelinde VPN uygulamaları engellendi. Tüm detaylar haberimizde...

Başbakan Binali Yıldırım, ülke refahını sağlamak adına tüm erişimlerin bir süreliğine engellendiğini açıklamıştı. Başta WhatsApp olmakla beraber, Facebook, Twitter, YouTube gibi sosyal ağlardan sonra engeli aşabileceğiniz VPN uygulamaları engellendi. Peki VPN uygulamalarının engellemesinin altında yatan asıl sebep ne?

Popüler VPN uygulamarı arasında yer alan VPN Master, Hotspot Shield VPN, Psiphon, Zenmate VPN, TunnelBear, Zero VPN, VyprVPN, Private Internet Access VPN, Espress VPN ve IPVanish VPN gibi birçok VPN hizmetine bağlanılmadığı ifade edildi. Bağlantı sorunun bir nebze olsa çözümleyen VPN uygulamalarına ne oldu?

VPN'e bağlanma isteğinin yanıtsız kalmasının neden olduğu internete girememe sorunu; VPN profilini silerek, VPN'e otomatik bağlan seçeneğini kapatarak ya da uygulamayı komple silerek çözülebiliyor. Dün oluşan sorunun nedeni açıklanmadığı gibi VPN uygulamalarının da neden çalışmadığı ile ilgili henüz bir açıklama bulunmuyor. 

Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Takipte kalın...

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi