"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Türkiye'nin Ne Kadarlık Bir Bölümü Instagram Kullanıyor?

Sedat | 6 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Neredeyse tüm akılı telefonlarda yer alan popüler uygulama Instagram'ı kullanan kullanıcı sayısı resmen açıklandı.

Verilen sayıya göre ne kadar gözde bir uygulama olduğu ortaya çıkıyor. 
Instagram EMEA Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole, bugün gerçekleştirilen Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde bir açıklama da bulundu. Açıklamada Türkiye'deki kullanıcı sayısının 22 milyona ulaştığını duyurdu.

Yapılan faaliyetler sonucunda oldukça heyecan verici bir dönem yaşadıklarını ifade etti. Cole, “Topluluğumuzla birlikte buradaki işlerimiz de büyüyor. Instagram reklamları Türkiye’deki işletmelerin kullanımına Eylül 2015’te açıldı ve o zamandan bu yana ülkedeki iş ortaklarımızla gelecek vaat eden sonuçlara ulaştık. Türkiye’deki 22 milyonluk topluluğumuz her geçen gün daha da büyüyor ve bu da her ölçekteki yerel işletmenin, müşterileri ile etkili bir biçimde iletişim kurmasına olanak sağlıyor” dedi.

Oldukça yükek bir kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, Ülkede faaliyet gösteren reklam şirketleri için önemli fırsatlar barındırmakta. Kullancıların beğenisine sunulan Eylül ayından itibaren Unilever, Turkcell, Ülker gibi birçok yerel marka Instagram’ı yaratıcı kampanyalarını paylaşmak için kullanıyor. Instagram Dünya genelinde 500 Milyon  kişi tarafından  çok beğenilerek kullanıyor. Hergün yeni bir güncelleme iel birçok yeniliği beraberinde getiriyor. 500 milyon kullanıcının pay bölümü ise şu şekilde; \% 20'si ABD, \% 80’in ise ABD dışı ülkelerdeki kişiler oluşturmakta. Platform üzerinde her gün 95 milyondan fazla fotoğraf ve video paylaşılıyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi