"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Twitch HTML5’e Geçiyor

Sedat | 18 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Canlı yayın konusunda dünya genelinde en popüler sitelerden bir tanesi olan Twitch, HTML5’e geçiş için geri sayıma geçti.

Twitch için yeni geliştirmelerin yapılacağı açıklanırken, bu konuda gelen ilk bilgilerde HTML5 sürprizi yaşandı. Son dönemlerde pek çok site daha iyi bir deneyim sunmak adına HTML5’e geçiş yaparken, Twitch de bu konuda ilk hamleyi atmaya karar verdi.

Kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren büyük bir ilgi gören ve canlı yayın konusunda lider durumda olan Twitch, HTML 5 ile birlikte temel sistemini değiştirecek. Şu anda Adobe Flash sisteminin kullanıldığı sitede daha iyi bir deneyim adına HTML5 kullanılacak. Şu anda konuyla ilgili beta testlerin yapıldığı ve önümüzdeki günlerde testlerin sonuçlanmasının ardından sistemin tamamen kullanıcılara sunulacağı açıklandı.

Haziran’da Başladı!

Twitch beta sürecinin Haziran ayında başladığı açıklanırken, yaklaşık 1 aydır süren çalışmalar neticesinde projenin epey tamamlandığı ve testlerin de bittiği belirtildi. Twitch HTML5 ile birlikte yeni bir player üzerinden yayınları sunmaya başlayacak. Fakat en önemli gelişme kuşkusuz site hızında olacak ve performans HTML5 ile birlikte daha da artacak. Dünya genelinde her gün binlerce ziyaretçi alan ve özellikle turnuvalar sırasında milyonlarca ziyaretçinin girdiği Twitch için böyle bir güncelleme zorunlu da olurken, Flash desteğini bırakacak Twitch, HTML5 ile birlikte daha iyi bir canlı yayın deneyimi sunacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi