"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Twitter Beklemediğimiz Bir İsme Satılabilir!

Sedat | 12 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Twitter yeni sahibini arıyor. Disney, Apple ve Google gibi büyük devasal firmaların adı geçse de şuan kime satılacağı merak konusu.

Geçtiğimiz haftalarda Twitter'ın yaşadığı zor zamanlardan dolayı finansal açıdan büyük sıkıntılar içerisinde olduğu ve başka bir firma tarafından satın alınabileceği yönünde birçok haber gündemdeydi.

Hali hazırda Twitter'ı bünyesine dahil etmek isteyen devlerin başında Google, Salesforce, Disney ve Apple bulunmakta. New York Times'da Salesforce dışındaki üç firmanın pek olaya müdahil olmadığı daha çok Salesforce'nin Twitter'ı gözüne kestirdiği belirtildi. İlerleyen günlerde netlik kazanabilecek bu konu, açıkçası baya bir ilgi odağı haline geldi. 

New York Times toplantısında bulunan kimliği gizli iki kaynaktan gelen bilgilere göre; San Francisko merkezli bir bulut bilişim firması Salesforce'nin Twitter yöneticileri ile görüşme içerisnde olduğu fakat yatırımcıların fazla gönüllü olmadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Salesforce'nin gönülsüzlüğün en büyük etkeni ise borsadaki hisselerinin \%5 civarında düşmüş olması gösteriliyor.

Halen büyük bir kitleye hitap eden Twitter, tüm gelişmeleri ve yenilikleri sağlamasına rağmen bir türlü üst seviyeli üstünlük elde etmiş değil. Böylelikle diğer popüler uygulama platformlarının geride kalması engel teşkil ediyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi