"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Twitter GIF Paylaşım Limitini Arttırdı

Sedat | 19 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Twitter üzerinden yapılan yenilikleri bir yenisi daha eklendi ve artık GIF paylaşımları daha da genişletildi.

Twitter üzerinden yapılan son değişikliklerde sosyal medyada GIF paylaşımı mümkün hale getirilirken bu konuda ihtiyaçların karşılanabilmesi adına yeni bir değişikliğe daha gidildi.

Sınırlar Arttırıldı!

Daha önce yapılan düzenlemeyle birlikte Twitter'ın GIF paylaşımlarında belli bir yükleme miktarı getirilirken, bu konuda son düzenleme ile birlikte sınırın biraz daha genişletildiği açıklandı. Yapılan açıklama ile birlikte artık Twitter üzerinden paylaşılan GIF’lerin 15 MB’ta kadar büyük olabilmesi mümkün olacak.

Bu bakımdan artık çok daha farklı ve uzun GIF’lerin sisteme yüklenebilmesi mümkün. Ayrıca piyasadaki mevcut GIF’lere bakıldığında bu kadar yüksek boyutlu GIF’ler oldukça ender olarak görülürken yapılan bu düzenlemeyle birlikte bir anlamda GIF için yükleme sınırı da kaldırılmış oldu.

Kişiler Twitter üzerinden fotoğraf paylaşır gibi paylaşabileceği yeni hareketli resimler sayesinde çok daha eğlenceli bir sosyal medya deneyimi yaşayabilir. Paylaşılan GIF’ler için özel bir işlem yapmaya gerek kalmadığı gibi 15 MB üzerindeki paylaşımlar sistem tarafından kabul edilmeyecek.Yapılan bu düzenleme sayesinde Twitter'daki kullanıcıların daha özgür bir şekilde sistemden yararlanabilmesi mümkün hale getirilmiş durumda. İlgili düzenleme hem mobil hem de masaüstü versiyonlarında kapsıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi