"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Twitter’da 4.7 Milyon Pokemon GO Tweeti Atıldı

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon GO bu adı verilen oyunun piyasaya sunulması ile birlikte özellikle sosyal medyada tek gündem bu oyun oldu.

Hem Türkiye'de hem de dünyanın pek çok noktasında farklı yollardan oynanmaya başlanan Pokemon GO son günlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda sosyal medyada 4.7 milyon Tweet'in atıldığı belirtilirken dakikada 1400 Tweet’e denk gelen bu istatistik oldukça yüksek bulundu.

Bu durum üstelik sadece Twitter'ı kapsarken diğer sosyal medya ağlarında da durum farksız değil. En çok konuşulan, paylaşılan videolar, fotoğraflar ve içerikler Pokemon Go oyununa dair olurken dünya genelinde kişiler sürekli bu oyunu oynayarak dışarıda da bir araya gelmeye başladı. Pokemon Go için özel etkinliklerin düzenlendiği ve partilerin yapıldığı da bilinirken kişiler bir araya gelerek hem geziler düzenliyor ve hem de birlikte vakit geçiriyor.

Twitter’den Pokemon GO Raporu

Konu ile ilgili önemli açıklamalar Twitter tarafından resmen yapılırken 4.7 milyon Tweet'in atıldığı ve bu durumun sadece 4 Temmuz ile 11 Temmuz tarihleri arasındaki süreci kapsadığı belirtildi. Bu bakımdan sadece bir hafta gibi süre içerisinde 4.7 milyon mesajın atılması oyunun ne kadar popüler olduğunu da gösteriyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi