"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Twitter’da Mesajlaşma Sistemine Okundu Özelliği Geldi

Sedat | 9 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Twitter’da direk mesaj ya da özel mesaj olarak bilinen mesajlaşma sisteminde artık okundu bilgisi görülebilecek.

Twitter kullanıcılarının birbirine özel olarak mesaj gönderebildiği DM servisi, yenilendi ve geliştirildi. Yeni sistem ile birlikte Facebook gibi pek çok sosyal ağda kullanılan yeni bir özellik kullanıma sunulurken, kişiler birbirine gönderilen mesajların karşı taraf tarafından okunup okunmadığını görebilecek. Bu özelikle çoğu kişi için önemsenirken, çoğu kişi bu durumdan rahatsız oldu.

Twitter’da Mavi Tik Dönemi Başladı!

Twitter’da okundu bilgisi mavi bir tık ile gösterilecek ve böylece Twitter’da artık mavi tık dönemi de başlamış olacak.   

Mobil Güncelleme Geldi

Twitter için sunulan bu özellik şu anda mobil güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu bakımdan kullanıcılar iOS ve Android için bu özellikten yararlanabilir durumda. Mobil cihazlar üzerinden yapılacak güncelleme ile birlikte mavi tık özelliğinden yararlanılması mümkün olurken, özelliği kullanmak istemeyen kişiler için iptal işlemlerinin yapılması da mümkün.

Twitter ayarlar bölümü üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte DM özelliğini iptal edebilirsiniz.  DM iptal edilmesi halinde ise okundu mesajlarının görüntülenmesi mümkün olmayacak. Bu bakımdan en azından ayarlar üzerinden böyle bir imkanın sunulmuş olması da kişilere seçenek sunuyor.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi