"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Twitter'da Son Durum Ne?

Sedat | 31 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım ağı Twitter, bu yılın ikinci çeyreğine dair net kar ve gelirlerini açıkladı.

Twitter yaptığı açıklama da yılın ikinci çeyreğindeki gelirin, geçen yılın aynı dönem gelirlerine göre yüzde 20’lik artışla 602 Milyon dolar olduğunu açıkladı.

Şirket 2015 yılın aynı döneminde ise 502 Milyon dolar gelir elde etmişti. Twitter geçen yıla göre yüzde 20’lik artış sağlamasına rağmen, şirketin halka arz edildiği 2013 yılından beri en yavaş hızda gerçekleşmiş oldu. Şirket yaptığı açıklama da geçen yıla göre daha az zarar ettiklerini ve zarar miktarının 107 Milyon dolar olduğunu belirtti. Şirket geçen yıl aynı dönemde 137 Milyon dolar zarar etmişti.

Twitter açıklamanın devamında bu yılın 2. Çeyreğinden itibaren aylık ortalama aktif kullanıcı sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 artış göstererek 313 Milyona ulaştığını belirtti. Twitter’ın aylık ortalama aktif sunucusunun yüzde 82’isini mobil kullanıcılar oluşturuyor. Şirket reklam gelirlerinde ise bu yıl iyi bir yükseliş yaşadı. Şirketin 2016 yılındaki reklam geliri 2015 yılının aynı dönemine göre yüzde 18 civarında yükselerek 535 Milyon dolar rakamlarına ulaştı. Ulaşılan miktarın yüzde 89’unu mobil reklam gelirleri oluşturuyor.

Twitter’ın net kar ve gelirinin piyasanın beklentisinin altında gerçekleşmesi nedeniyle şirketin hisseleri borsada sert düşüş yaşadı. New York borsasının kapandığı saatlerde Twitter’ın hisseleri yüzde 11’in üzerinde düşüş kaydetti.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi