"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Twitter’den Rio Olimpiyatlarına Özel Emojiler Geldi

Sedat | 2 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

5 Ağustos’ta Brezilya’nın Rio kentinde yapılacak olimpiyatlar için Twitter’den özel bir emoji seti geldi. İşte detaylar.

Sosyal medyada da önümüzdeki günlerde Rio Olimpiyatları’nın konuşulması bekleniyor. Bu yoğun gündeme ayak uydurmak isteyen Twitter ise ilk hamleyi gerçekleştirdi. Yapılan resmi açıklamalarda Moment adı verilen özel paketlerin kullanıma sunulduğu belirtilirken aynı zamanda Rio Olimpiyatları için özel emojiler sisteme eklendi.  

Son 3 Gün!

3 gün sonra başlayacak olan Rio Olimpiyatları için dünya genelinde büyük bir bekleyiş mevcut olurken, Rio Olimpiyatları için sosyal medyadan da desteklerin sunulması tatlı bir heyecanın yaşanmasını sağladı.

Rio Olimpiyatları ile ilgili yüzlerce farklı emojinin sisteme eklenmesi ve aynı zamanda yarışacak takımların bayraklarının da emoji olarak kullanılır duruma getirilmesi pek çok kişiyi sevindirdi.

Resmen Açıklandı

Konuyla ilgili yenilik Leslie Berland tarafından Twitter üzerinden duyurulurken, kişilerin Rio Olimpiyatları heyecanının Twitter tarafından da paylaşıldığı belirtildi. Aynı zamanda emojilerin hashtaglerde de İngilizce, Fransızca, Portekizce ve İspanyolca olarak destekleneceği ifade edildi.

Rio Olimpiyatları için Twitter tarafından yapılan resmi açıklamanın tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sunulan yenilikler arasında ön plana çıkanlar da şöyle;

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi