"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Uber Orta Doğu Rival Careem Mısır'da Otobüs Rezervasyon Hizmetini Sundu!

Sedat | 4 Aralık 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Orta Doğu'da Careem otobüs rezervasyon hizmeti sunacağını bizlere duyurdu. İşte detaylar...

Orta Doğu'daki binicilik şirketi Careem Pazartesi günü Mısır'da bir otobüs rezervasyon hizmeti sunacağını pek yakında Suudi Arabistan ve Pakistan'a açacağını söyledi.

Dubai merkezli şirket; 'Careem Bus' uygulamasının kullanıcılarının pick-up ve drop-off konumlarını seçip özel rotalarda otobüsün izini sürdüğünü belirtti. Lansman kendi mobil uygulamasında otobüs rezervasyon hizmetleri sunan Mısırlı teknoloji kuruluşu Swvl'de 500.000 $ (yaklaşık olarak Rs. 3.5 crores) yatırdıktan sonra piyasaya bir yıldan fazla bir süre sonra geliyor . Careem o zamandan beri hisseyi elinden aldığını söyledi. Ayrı araç servisine oranla yüzde 60 ile yüzde 70 arasında sabit ücret tarifeleri sunuyor.

Swvl geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, son finansman turunda "onlarca milyon dolar" elde ettikten sonra Güneydoğu Asya'ya genişlemeyi planladığını duyurdu. Careem, San Francisco merkezli Uber ile birçok büyük Orta Doğu şehrinde yarışıyor .

Reuters geçen ay, Careem'in yatırım bankası Jefferies ile Uber ile bölgede birleşme ve devralma anlaşması da dahil olmak üzere yatırım seçenekleri ve para toplama konusunda danışman olarak çalıştığını bildirdi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi