"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Uber scooter ve bisiklet kiralayacak!

Sedat | 21 Ocak 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Görünüşe göre Uber, kendi kendini süren teknolojiyi elektrikli scooter ve bisikletlere getirmek için yeni bir 'mikromobilite' departmanı ile, özerk taşımacılıkta daha da iki katına çıkıyor.

Uber tarafından Pazar günü yapılan bir DIYRobocars etkinliğinde yapılan duyuru , şirketin “kendilerini şarj edebilen veya daha iyi yerlere götürebilecek özerk scooter ve bisikletler geliştirmek” için “Mikromobilite” mühendisleri işe aldığını doğruladı.

Uber, birkaç ay boyunca uygulamasıyla Jump bisiklet paylaşım hizmeti aracılığıyla elektrikli bisiklet kiralama hizmeti sunmuş. E-bisikletler, şu ana kadar sadece Berlin’de olmasına rağmen, Avrupa’daki çeşitli şehirlerde (Washington, Phoenix, Los Angeles) adı geçti.

Uber özerk teknolojiyi bisiklet ve scooter paylaşım programlarına entegre etmek istiyor. Detaylar az, ancak hafta sonu yapılan bir DIY Robotics etkinliğinde Uber'in bunu açıkladığını söyleyen 3D Robot CEO'su Chris Anderson'a göre, bölünme, Uber'in ortak elektrikli bisiklet ve scooter'lardan sorumlu olan JUMP grubuyla birlikte çalışılacağı söylendi. 

Yeni bölüm olan Micromobility Robotics, kendilerini şarj etmeyi başlatabilecek ya da sürücülerin ihtiyaç duyduğu yerlere götürecek özerk scooter ve bisikletleri keşfedecek. Telegraph, Uber’in bu takım için işe almaya başladığını bildirdi. Söz konusu durumla ilgili “Uber Yeni Hareketleri ekibi algılama ve robotik teknolojilerin uygulanması yoluyla paylaştığımız elektrikli scooter ve bisiklet güvenliğini, binici deneyim ve operasyonel verimliliği artırmak için yollarını aramaktadır”  sözlerine yer verildi. 

Aralık ayında,  Uber yeni nesil JUMP bisikletleri, kendi kendini tanılama yetenekleri ve değiştirilebilir pillerle tanıttı. Güncellenen bisikletleri ivme kazandıran JUMP'un genel birim ekonomisini geliştirecek. 
 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi