"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Uber Yatırımlarını Sürdürüyor!

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Araç çağırma ve paylaşımı konusunda en önemli uygulamalardan birisi olan Uber, haritalama konusunda yatırımlarını başlattı.

Dünya genelinde pek çok tartışmaya rağmen Uber yayın bir şekilde kullanılırken, Uber kullanımı konusunda kullanıcıların oldukça ilgi göstermesi, bu konuda yatırımların da artmasını sağlıyor. Uber tarafından yapılan yeni yatırımların harita sektörüne yönelik olduğu görülürken, bundan sonraki süreç içerisinde harita konusunda Uber kendi sistemin kullanmaya başlayabilir.

Uber uygulaması üzerinden sunulan hizmetlerde harita servisi Google olurken, Google üzerinden elde edilen verilen uygulamalar kullanıcılara veriler sunuyordu. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde ise Uber sisteminin kullanıcılar adına çok kolaylık sunacağı ve bu bakımdan Uber tarafından harita sektöründe yatırım yapıldığı aktarıldı. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde Uber harita altyapısını kullanmaya başlayabilir.

500 milyon dolarlık bir yatırım ile birlikte bu sektörde de var olmaya başlayacak Uber, kuracağı sistemi harita servisi olarak da ayrı bir uygulama üzerinden kullanıma açabilir. Bu bakımdan Uber uygulamasının gelişmesi ve pazardan çok daha fazla pay alabilmesi de gündemde.

DigitalGlobe ve TomTom gibi markalarla görüşme yapan Uber, yeni satın almalar ve işbirliği ile birlikte bu sektörde de adından söz ettirmeye başlayacak. ABD’de başlanan projede Meksika gibi ülkeler de listede bulunuyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi