"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Uber’in Sürücüsüzleri Yollarda!

Sedat | 16 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

ABD’de kurulduğu ilk günden itibaren yoğun bir ilgi gören Uber, sürücüsüz araçlar için test çalışmalarına başladı.

Uzun zamandan beri gündemde yer alan Uber’in sürücüsüz araç projesi, nihayet deneme sürüşlerine başladı. Uber gibi bir uygulamanın sürücüsüz araçlar ile desteklenecek olması uygulamanın çok daha aktif bir hale gelmesini sağlarken, aynı zamanda çok daha fazla kişini bu uygulamaya yönlendirecek. Bu bakımdan çalışmalar büyük bir önem taşıdığı gibi sektördeki diğer uygulama ve otomotiv sektöründeki markaları da yakından ilgilendiriyor.

Pittsburgh’ta Testler Başladı!

Uber test bölgesi için Pittsburgh’u tercih ederken, burada yapılacak testlerin ardından sürücüsüz araçların diğer bölgelerde de kullanılması konusunda gerekli bilgiler elde edilecek. Bu açıdan da yapılan test sürüşleri oldukça önemli.  Testlerde şu anda uygulama üzerinden kişilerin sisteme dahil olduğu görülürken, herhangi bir sorun yaşanmaması, Uber’in bu alandaki gücünü daha da arttıracak.

Güvenlik Elden Bırakılmıyor!

Uber tarafından yapılan testlerde, Uber’in personelleri şoför koltuğunda oturmaya devam ediyor. Böylece sürücüsüz araçlarda yaşanacak olası bir hatada şoförler tarafından duruma hemen müdahale edilerek, güvenlik sağlanıyor. Aynı zamanda durumun değerlendirilmesi ve raporlanması adına da yine şoförlerin projedeki önemi fazla.

Uber tarafından bu konuda yapılan açıklamalarda sürücüsüz araçların insan hayatının güvenliği adına çok daha önemli olduğu ve bu nedenle de Uber’in yeni dönemde tamamen sürücüsüz araçlara dönebilmek adına önemli bir adım attığı açıklandı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi