"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Ucuz yollu xCloud oyun konsolu geliyor!

Sedat | 4 Temmuz 2019 0 yorum Süre: 3 dakika

Microsoft Project xCloud oyun akışı konsolu hakkında bugün yeni iddialar geldi.

Söz konusu yeni projenin düşük maliyetli Xbox olabileceği iddia edildi. Bu xCloud oyun akış hizmetini kullanmanın kolay ve uygun fiyatlı bir yolu olabilir. Düşük maliyetli, yeni nesil bir Xbox konsolu daha önce iptal edildiği söyleniyor. Aygıt, Microsoft'un xCloud oyun akış hizmetini TV'lere getirir. XCloud Projesi, Google Stadia dahil olmak üzere benzer hizmetlerle rekabet edecek.

Microsoft'un yeni nesil Xbox ile birlikte düşük maliyetli bir konsol kurma planlarını iptal ettiği yönündeki spekülasyonların aksine, yeni söylentiler Microsoft'un aslında böyle bir cihaz üzerinde çalıştığını ve yaklaşmakta olan projesi üzerinden oyun akışı için tasarlandığını öne sürüyor. Kaynağa göre, yeni konsol xCloud'u TV'lere kolay ve uygun bir şekilde getirecek. Cihaz, xCloud'un Google'ın Stadia'sı, EA'nın Proje Atlası ve hatta Walmart'tan gelen rivayetli bir teklif de dahil olmak üzere yeni ortaya çıkan oyun akış hizmetleriyle rekabet edecek. Project xCloud'un şu ana kadar mobil oyunculara, hatta düşük teknolojili donanıma ve yavaş İnternet bağlantılarına sahip olanlara yönelik olması bekleniyordu.

Geçtiğimiz yılın sonlarında ortaya çıkan daha güçlü 'Anaconda' Xbox One X ardılı ile birlikte piyasaya sürülen 'Lockhart' adlı ikinci düşük maliyetli bir Xbox konsolunun haberi. Daha uygun fiyatlı birimin 4K'da oyunlara yetecek kadar güçlü olduğu ve hatta hızlı oyun yüklemesi için bir SSD'ye sahip olduğu bildirildi. O sırada Project xCloud ile ilişkili değildi, ancak cihazın bir disk sürücüsünden yoksun olup olmadığı ve dijital oyun dağıtımına bağlı olup olmadığı bilinmiyordu.  xCloud oyun akış sunucusu olarak görev yapacak. Cihaz, şimdiki nesil Xbox One oyunlarıyla geriye dönük olarak uyumlu olacak ve 2020'de satışa sunulması bekleniyor. 

Peki siz oyun oynamayı seviyor musunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi