"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Ünlü Vine Yıldızları Uygulamayı Kurtarmak İçin Seferber Oldu!

Sedat | 31 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Vine Fenomenleri: Bizlere Birkaç Milyon Dolar Verin, Vine'ı kurtaralım... Twitter'da neler oluyor?

Eski popülerliği olmayan ve gün geçtikçe küçük bir kitleye hitap etmeye başlayan Vine'ın Twitter tarafından kapatılacağını geçtiğimiz günlerde haberimizde belirtmiştik. Kaldırma kararını açıklayan Twitter, ünlü vine fenomenlerini bir hayli üzmüştü. Çektikleri videoları kurtarabilme endişesine bürünmüştüler. Ancak GIF oluştırma sitesi Giphy, Vine yıldızlarının içini rahatlatacak çalışmlara başlamıştı. 

Giphy'in sessiz ve animasyon olduğunu düşünürsek, videonun yerini tutmadığını görebiliriz. Ancak bu noktadan sonra yapılacak daha iyi bir yol yok gibi görünüyor. Son zamanların tartışma konusu olan, hatta sinema filmlerinde Vine'lar sayesinde ün kazanan birçok Vine'cı vardı. Bunun üzerine Vine uygulamasına yeniden can vermek adına gizli planlar yürüterek "Bizlere birkaç Milyon Dolar verin, bu sorunu çözelim" diye önerilerde bulunuldu.

Aslında Vine uygulamasının çok fazla takipçi kaybetmeseinin nedeni, 3 milyon takipçi sayısına sahip ünlü vine fenomeni Jon Paul Piques, Vine'a bir yorum filtresi eklenilmesi gerektiğini önemle vurgulayarak "F" harfi ile başlayan kelimelerin sansür edilmesi istemişti. İş işten geçtikten sonra bu özelliğin aktifleştiği görülse de çok geç olduğunu söyleyebiliriz.

Çoğu kişi boşa zaman harcandığını düşünsede kimilerine göre ışık niteliğinde olan Vine uygulamasının kurtarılmasının mümkün olduğu konuşuluyor. Vine kesiminden yapılan bir açıklamaya göre, yapılan Vine'lardan o kadar para kazanılmadığını bu nedenden ötürü fenomenlere ödeme yapılmayacağı söz konusu. İşlerin ne boyutlara geleceğini ilerleyen günlerde netlik kazanmasını beklerken, "Rip Vİne" deyiminin yakın zamanda gerçekleşmesi olası bir durum olarak gösteriliyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi