"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Vatansever Çinliler iPhone 11 almayabilir!

Sedat | 11 Eylül 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Şirket Salı günü üç yeni iPhone modeli sergiledi. İPhone 11 Pro adı verilen yeni amiral gemide, gerçekten çirkin görünen bir kamera var.

iPhone'un kamerası her zaman Apple cihazının öne çıkan özellikleri listesinin başındaydı ve bu yıl da farklı değil.  California Cupertino'daki bir etkinlikte, Apple hepsi yeniden tasarlanan kameralarla üç yeni iPhone modeli duyurdu. Apple, aynı anda ikiden fazla iPhone, yani normal bir telefon ve süper sürüm sürümü piyasaya sürdü. 2017'den başlayarak, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve yeni tasarlanan iPhone X'in büyük gösterimi ile şirket, daha fazla akıllı telefon seçeneği sunmaya ve en pahalı telefonlara en gelişmiş özellikleri ayırmaya istekli görünüyordu.

Çin markasının ABD-Çin arasındaki sorundan sonra yurtsever Çinli tüketicilerin desteğindeki bir dalgalanma nedeniyle Apple’ın Huawei’ye yol açtığı Çin’deki alıcıları çekmek için büyük olasılıkla ticaret soğukluğu yaşayabilir.  Apple'ın yeni telefonları hiç de şaşırtıcı değildi. Seul merkezli Cape Investment & Securities'te analist olan Park Sung-soon, yalnızca somut değişikliklerin premium modellerinde ek bir kamera bulundurduğunu ifade etti. 

Asya pazarındaki bazı analistler cihazın fazla satamayacağını söylüyor. Elbette bunun için bazı haklı sebepleri vardı. Daha pahalı olan telefonda 5G özelliğinin bulunmaması önemli bir etken. Bununla birlikte, Apple'ın en yeni iPhone için yaklaşık 50 ABD Doları karşılığında bir fiyat indirimi yaptığı dikkat çekiyor, bu şirket için çok nadir bir hareket. Hareket, ABD-Çin ticaret savaşının getirdiği potansiyel riskleri yönetmeyi ve azaltmayı hedefliyor olabilir. 

Peki siz Apple'ın Asya pazarında başarılı olacağını düşünüyor musunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi