"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Vodafone 4.5G’de Farklı

Sedat | 14 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Türkiye'de hizmet veren operatörlerin 4.5G kapsama alanı üzerinden yapılan araştırmalarda özellikle İstanbul'da Vodafone ilk sırada yer aldı.

Vodafone 1 Nisan itibariyle yeni internet bağlantısının müşteriler tarafından kullanılabilmesi adına yatırımlarını ve tanıtımlarını artırırken tüm bu işlemler sonrasında yüksek kullanıcı oranlarına ulaşılması mümkün oldu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan özel bir araştırmada İstanbul genelinde 4.5G internet bağlantısının hangi operatör tarafından daha iyi bir şekilde verildiği ve kapsama alanının fazla olduğu incelenirken Bu doğrultuda ön plana çıkan isim Vodafone oldu.

Üstelik İstanbul'da yaşanan durum Türkiye'de de aynı şekilde sonuçlandı. Türkiye genelinde en geniş kapsama alanına sahip olan operatörün Vodafone olduğu belirtilirken konuyla ilgili açıklama yapan Vodafone temsilcisi Ender Buruk 1 Nisan öncesinde Türkiye'ye verdikleri sözü tutmayı başardıklarını ve Türkiye'nin pek çok noktasında sorunsuz bir şekilde yeni internet bağlantısının kullanılabileceğini söyledi.

4bucakG stratejisi ile yeni internet bağlantısına yönelik çalışmalarını sürdüren Vodafone, bu kapsamda kısa süre içerisinde kapsama alanını genişletti ve isteyen herkesin bulunduğu bölgede yeni internet bağlantısını kullanmasını mümkün hale getirdi. Yapılan araştırmalar bağımsız araştırma şirketleri tarafından gerçekleştirilirken pek çok firma tarafından yapılan araştırmalarda alınan sonuçlar çok yakın oldu. Bu bakımdan Vodafone farklı araştırma firmaları tarafından da sektördeki liderliğini için onay almayı başarmış oldu.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi