"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Volkswagen 475 Bin Aracı Geri Alacak

Sedat | 30 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Emisyon skandalı nedeniyle uzun zamandan beri hukuki bir süreç yaşayan Volkswagen’ın 475 bin aracını geri alınması onaylandı.

Dizel motora sahip araçlardaki emisyon oranlarının yüksek olması skandal olarak ortaya çıkarılırken bu durumun ardından Volkswagen ciddi bir hukuki sürecin içerisine girdi. Amerika Devleti ile yapılan anlaşmalar gereğince uzun süreden beri görüşmeler sürdürülürken bu görüşmeleri neticesinde 14.7 milyar dolarlık anlaşmanın büyük bir bölümünde anlaşmanın sağlandığı iddia edildi.

ABD Federal Mahkemesi tarafından konuyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı belirtilirken emisyon problemi bulunan araçların geri alınması için mahkeme tarafından onay resmen verildi. 18 Ekim'deki duruşma ile birlikte olayın mahkeme süreci tamamlanacak. 18 Ekim'de yapılacak mahkemede konu ile ilgili kesin kararın verilmesi bekleniyor. Fakat bu tarih öncesinde 475 Bir aracın geri alınacak olması bu konuda önemli bir adımın atıldığını da gösteriyor. Volkswagen için bu durum ciddi bir avantaj yaratırken geri alınacak araçlarda yapılacak düzenlemeler ile birlikte emisyon skandalının sona erdirilmesi bekleniyor. Volkswagen aynı zamanda 85.000 lüks araçta onarımların yapılması için bir plan hazırlayarak bunu yetkililere de sunması bekleniyor

Amerika’dan Çıkamadı!

Emisyon skandalı ile birlikte 44 Amerika Birleşik Devleti eyaletinde sorun yaşayan Volkswagen en az 600 milyon dolarlık bir ödeme yapmak gerekecek aynı zamanda anlaşma kapsamında yapılacak diğer işlemler ile birlikte bu durumun 15.3 milyar dolarlık bir maliyet getirmesi bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi