"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Volkswagen Golf Üretimleri Durduruldu

Sedat | 23 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Üretim hattında yaşanan bu tedarik sorununu bir türlü çözemeyen Volkswagen sonunda üretimleri durdurmak zorunda kaldı.

Son dönemlerin otomotiv sektöründeki en önemli tartışmaları Volkswagen üzerinden yapılırken Volkswagen üretim hattında tedarik sorunu yaşadığı uzun zamandan beri biliniyordu. 

Üretim için yeterli tedarik sağlanamaması fabrikada üretimlerin durma noktasına gelmesine neden olurken yapılan son açıklamalarda özellikle Volkswagen Golf modeli için üretimlerin şu anda durdurulduğu belirtildi. Yapılan açıklama ile birlikte ikinci bir açıklamaya kadar Volkswagen Golf üretimi yapılmayacak.

Özellikle emisyon skandalı ile birlikte gündeme gelen VE yüksek tazminatlar ödemek zorunda kalan Volkswagen üretim hattında da çeşitli sıkıntılar yaşamaya başladı. Tedarik konusunda bir türlü istediği sonucu elde edemeyen ve bu nedenle sürekli sorunlar yaşayan Volkswagen yönetiminin herhangi bir önlem alamayacak durumda olması da sorunların büyümesine yol açıyor. Volkswagen tarafından yapılan son açıklamalar tedarik kaynaklı sorunların yaşandığı doğrulanırken yaşanılan bu sorunlar nedeniyle üretimlerin kısmi olarak durdurulduğu belirtildi. Şu an için sadece Volkswagen Golf üretimi durdurulurken tedarikçi sorunun çözülememesi diğer modeller için de yeni kararların alınmasına neden olabilir. Sektörde tartışmalarıyla gündeme gelen ve bu nedenle imajı zedelenen Volkswagen’in üretim hattında da sorunlar yaşaması markanın oldukça zorlu günlerden geçtiğini de gösteriyor.

Zarar Büyük!

Yaşanan bu durumun Volkswagen'e zararı ise oldukça fazla. Durumun haftalık 45 milyon dolar gibi bir zarara yol açtığı belirtildi. Bu bakımdan Volkswagen'in üretim hattındaki bu sıkıntıları bir an önce çözmesine gerekiyor. Aksi halde zarar daha fazla bir boyuta ulaşacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi