"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Volkswagen Ve LG’den Dev Ortaklık

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Volkswagen ve LG arasında özellikle yeni nesil otomobil platformu geliştirmek adına önemli bir anlaşma imzalandı.

Otomobil sektörünün en önemli markalarından birisi olan Volkswagen, teknoloji dünyasının diğer güçlü markalarından olan LG ile önemli bir anlaşma imzaladı. Anlaşma sonrasında yapılan açıklamalardan iki markanın yeni nesil otomobil platformu geliştirmek adına bir araya geldiği ve bu doğrultuda çalışmalar yapacağı belirtildi.

Farklı Üretimler Yapılacak

Yapılacak çalışmaların akıllı otomobil ve akıllı ev üzerine gerçekleştirileceği ve böylece akıllı cihazlar için marka ortaklığıyla üretimin yapılacağı belirtildi. Gelecek yıllarda akıllı cihazların ve nesnelerin çok daha ön planda olması beklenirken iki markanın bu konuda bir araya gelmesi de ciddi anlamda bir güç oluşturdu.

Otomobil ve teknoloji sektörünün 2 markasının bir araya gelerek yapacağı üretimler iki markanın da en iddialı olduğu yerlerde gücünü göstermesini ve ortaya ortak iyi bir ürünün çıkmasını sağlayabilir. Yapılacak teknolojik ürünlerde güvenliğin ve aynı zamanda kolaylığın ön planda olacağı ve böylece kişilerin yaşamlarının kolaylaştırılmasının amaçlandığı ifade edildi. Sürücülerin yolda güvenli bir şekilde sürüş yapabilmesi adına pek çok yapay zekanın ve akıllı sistemlerin kullanılacağı belirtilirken bu konuda yapılan anlaşma sonrasında pek çok kişi de gelecek adına büyük bir merak oluşturuldu.

Uzun zamandan beri iki marka arasında ticari işlemler yoğun olarak sürdürülürken yapılan iş ortaklığı ile birlikte iki markanın daha da yakınlaştırılması sağlandı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi