"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Volkswagen'den Yeni Üretim!

Sedat | 15 Ekim 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Volkswagen kamyon kısmı, otobüs üretimi ve elektrikli kamyon için 2022 yılına kadar 1.7 milyar dolarlık bir yatırım yapacak. Detaylar haberimizde yer alıyor..

Önceki haftalarda Volkswagen'in yeni bir üretimin peşinde dolaşacağı haberleri konuşulmuştu. Şimdi ise Volkswagen kamyon bölümünün direktörü Andreas Renschler, 2022 yılına kadar hem otobüs üretimi hemde elektrikli kamyon üretimi için 1.7 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştireceklerini açıkladı. 

Bildiğiniz üzere büyük şehirlerdeki denetimler ve rehülasyonlar sıkılaştıkça, otobüs ve kamyon üreticileri de yeni bir yol izleyerek rotayı elektrikliye çevirmeye başladı. Ayrıca söz konusu yatırım bulut bazlı sistemleri kapssadığı gibi aynı zamanda otonom sürüş tekniklerini de içeriyor. 

Peki üretilecek olan elektrikli kamyonları ne zaman yollarda göreceğiz?

Volkswagen imzalı üretilecek elektrikli kamyonların kuvvetle muhtemel 2019 yılının sonlarına doğru yollarda olacak. Bir hatırlatmada bulunacak olursak, Volkswagen'in Alman rakibi Daimler, geçtiğimiz ay düşük menzilli elektrikli kamyonunu New York'ta tüketicilerle buluşturmuştu. Dizel versiyonu ile karşılaştırdığımızda 100 km menzili olan aracın birkaç ton daha az yük taşıyor. 

Ayrıca elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın da bu üretimle ilgili yeni bir hamle hazırlığında olduğu söyleniyor. Öte yandan şirketin uzun zamandır üzerinde yoğunlaştığı elektrikli tırı Tesla Semi, önümüzdeki ay tüketicilerle buluşacak. Her ne kafdar şuan için aracın menzili ile ilgili resmi bir açıklama gelmese de, tahmini olarak 500 km'ye yaklaşabileceği belirtiliyor. Fakat konvnsiyonel yakıtlı araçlarda bu durum 1600 km'ye kadar uzayabiliyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi