"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Volkswagen’in Emisyon İle Başı Dertte

Sedat | 27 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Almanya'nın en güçlü otomobil üreticilerinden birisi olan Volkswagen'in emisyon skandalı hakkında önemli bir gelişme yaşandı.

Almanya'da yaptığı üretimler ile birlikte tüm dünya genelinde kullanılmaya başlanan Volkswagen, araçlarda yaşanan emisyon skandalı üzerinden yaşanan durum hala sonuçlanabilmiş değil. Bu konuda yüksek tazminatlar ödemesi gereken marka için önemli bir gelişme Amerika Birleşik Devletleri’nden gelirken Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan açıklamalarda suçlamalardan vazgeçilmesi adına anlaşmanın sağlandığı belirtildi.

85 bin aracın söz konusu olduğu skandalda Volkswagen'in bu araçları nasıl geri alacağı ve bu araçlar ile ilgili hangi işlemleri yapacağı detaylı bir şekilde planlanırken yetkililer tarafından hazırlanacak rapor ile birlikte bu konuda özel bir iş planı hazırlanacak. Böylece Volkswagen tarafından yapılacak işlemler ile birlikte emisyon sorunları çözülecek ve kullanıcıların araçlarını tekrar kullanabilmesi mümkün hale gelecek.

Ne Olmuştu?

Konu ile ilgili yapılan araştırmalarda bu araçların çevreye 40 kata varan daha fazla emisyon salınımı yaptığı tespit edilirken Volkswagen bu durumun ortaya çıkmasının ardından çok ciddi zorlu bir sürece girmişti. Volkswagen söz konusu durumdan kurtulabilmek adına hem mevcut araçlardaki sorunu giderecek hem de pek çok cezayı ödemek zorunda kalacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi