"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Volvo 2021 Yılını Hedefliyor

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sürücüsüz otomobil konusunda çalışmalarına başlayacak olan Volvo'nun 2021 yılını hedeflediği belirtildi.

Son dönemlerde pek çok otomobil markası sürücüsüz ve elektrikli otomobiller adına geliştirmeler yapmaya başlarken bu çalışmalara başlayan bir marka da Volvo oldu. Volvo ile ilgili gündeme gelen haberlerde markanın 2021 yılında yollara çıkarılmak adına özel bir sürücüsüz araç üzerinde çalışmaya başladığı belirtilirken bu konuda detaylarda paylaşıldı.

İsveç'in Gothenburg kentinde, Londra'da ve Çin'de araçların test edileceği belirtilirken her bir bölgede 100 farklı aracın kullanılacağı ve böylece test sürecinin tamamlanacağı ifade edildi. Test sürecinin tamamlanmasının ardından Volvo tarafından araçların satışa çıkartılarak satılacağı ve artık yollarda Volvo marka araçların görüleceği ifade edilirken bu konudaki hedefler 2021 olarak açıklandı.

Bu tarihe kadar üretimler ve testler ile ilgili çalışmaları yapacak marka testlerden elde edilecek sonuçlara göre farklı geliştirmeler ve düzenlemeler ile birlikte araca son halini verecek. Volvo özellikle işin teknik kısmında özel bir yazılım firması ile anlaşarak sorunları çözümlemek istiyor. Bu konuda şu ana kadar firma ile ilgili herhangi bir bilgi alınmazken önümüzdeki yıllarda bu konuda resmi bir anlaşmanın yapılarak Volvo’nun ortaklık ile bu üretime başlaması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi